Aug 26, 2018

KUR'AN KURSUNDA HRİSTİYANLIK PROPAGANDASI !

0 comments

 

Ailece camiye gitmeyiz. Bu resme göre ailece Pazar günü kiliseye gider gibidirler.

Caminin avlusu olur-avlu yok. Kasaba kiliselerine böyle yeşillikten girilir.

https://odatv.com/yaz-kuran-kursunda-neler-okutuluyor-neler-22081804.html

 

 

Aslında bugün, sadece eğitim uzmanı Mahiye Morgül'ün Diyanet tarafından yaz Kur'an kursları için dağıtılan "Dinimi Öğreniyorum" adlı kitapla ilgili uyarıları üzerinde duracaktım. Fakat o da aynı konuyla ilgili!

 

Hepsi bu sütuna sığmaz ama bakınız neler oluyor:

 

* Kitabın adı, "Dİnİmİ ÖĞREnİyORUm" biçiminde karışık ve kuralsız yazılmıştır. Harflerin her biri farklı karakterde olup bu kaotik durum izah edilebilir değildir. Hiçbir yazım kuralına oturmuyor.

 

* "Dİnİmİ ÖĞREnİyORUm" şeklindeki bir yazıyı çocuk hiçbir dil kuralına oturtamaz ve zihinsel kaos yaşar. Kapakta bu kitapla çocuk hangi dini öğreniyor o da belirtilmemiştir. Kitapta her dinden bir tutam bizim mekânlarımıza sokulurken kendi dinimizin Kâbe gibi kutsal mekânları inanılmaz derecede kuralsız, kötü, kaotik, perspektifsiz ve değiştirilerek resmedilmiş haldedir. Görsellerdeki bu tutarsızlık ve karmaşıklık ile kitabın adındaki karmaşıklık birbirine denk düşmektedir.

 

Kaynak Yeniçağ: Kur'an kursunda Hristiyanlık propagandası! - Arslan BULUT

 

KAPAKTA VE İÇ SAYFALARDA YER ALAN CAMİLERE DİKKAT!

 

İlk bakışta cami gibi görünen bir resme daha dikkatle bakınca resimde yer alan pek çok ögenin kiliseye ait olduğu fark ediliyor. Cami-Kilise karışımı böyle bir görsel kapak yapıldığına göre ana mesaj burada demektir. Dinler Buluşması ya da Medeniyetler Buluşması denilen İslam düşmanı emperyalist merkezlerde üretilmiş bir ideolojinin fotoğrafı ile çocuğa verilmek istenen mesajın deşifre edilmesi gerekir; kültürel kaos, inançta kaos, ayağı yere basmayan bir nesil…

Bu resim hem kilise, hem camidir, ne camidir ne kilisedir…

 

-Ailece camiye gitmeyiz. Bu resme göre ailece Pazar günü kiliseye gider gibidirler.

 

-Caminin bahçesinde şadırvan olur, resimde şadırvan yok. 

 

-Caminin avlusu olur,  gölgelik revakları olur. Resimde avlu yok. Kasaba kiliselerine  böyle yeşillikten girilir.

 

-Camilerde mihrap yeri kapının tam karşısındadır ve Kıbleye bakar. Kapı açıkken mihrap görünür. Burada ise kapı açık olduğu halde mihrap görünmüyor, perde görünüyor.

 

-Minarenin kapısı mihrapta olduğu gibi Kıble yönünde olması gerekir. Burada ise kapının baktığı yön Kıble yönü değildir. Hoca Efendi yanlış yönde ezan okumaktadır ve ağzı da çok çirkin resmedilmiştir.

 

-İki çocuk yere otururken onların sırtını döndükleri bir mekân halinde gösterilmesi başka bir yanlıştır. Çocukların gözlerinde ciddiyet yokken sinsi bakışlar egemendir.

 

https://odatv.com/yaz-kuran-kursunda-neler-okutuluyor-neler-22081804.html

 

New Posts
 • " RAHİP OLAYI DA ERDOĞAN I KURTARMA PROJESİ İDİ BENCE . BÜTÜN EKONOMİK DURUMU YANİ BATIŞIMIZI RAHİBE DAYADILAR TÜM SUÇLU RAHİP OLDU .YANİ BİZİM EKONOMİYİ RAHİP BATIRDI " Engin şahan
 • DÜNYADAN HABERİ OLMAYANLAR TÜRKİYEYİ YÖNETİYOR !!! NEW YORK TIMES GİBİ ÖNEMLİ BİR GAZETEYE MAKALE YAZACAKSIN VE BÖYLE HATA YAPACAKSIN ?! TAYYİP BİLMİYOR DA DEMEK Kİ DANIŞMANLARININ DA DÜNYADAN HEBERİ YOK ! VE BUNLAR 16 YILDIR BU ÜLKEYİ YÖNETİYOR !!! Erdoğan’ın makalesindeki tarihi hata… New York Times düzeltme yayınladı New York Times'a bir makale yazarak ABD-Türkiye ilişkisini ve son günlerde yaşananları ABD halkına ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın makalesinde bir hata olduğu ortaya çıktı. New York Times yazı işlerinin makale yayınlandıktan sonra düzeltme yaparak okuyucularına duyurduğu hata, Küba füzeleri kriziyle ilgili... Makalenin yayınlanan ilk halinde ve Türk medyasında yayınlanan Türkçe tercümesinde ABD'nin füze krizinin tepe noktaya vardığı dönemde, gerilimi “Türkiye'ye Jüpiter füzesi yerleştirerek” dağıttığı bilgisi yer aldı. Oysa Küba füzeleri krisinde tam tersi yaşanmıştı. ABD, Jüpiter füzelerini Türk topraklarına Küba Füzeleri krizi çıkmadan önce yerleştirmişti. Küba füzeleri krizinin çıkmasının ardından ise, ABD'deki Başkan Kennedy yönetimi, SSCB ile varılan uzlaşma çerçevesinde, Sovyetlerin Küba'daki füzeleri çekmeleri karşılığında, ABD de Türkiye'deki Jüpiter füzelerini geri çekmişti. https://www.sozcu.com.tr/2018/dunya/erdoganin-makalesindeki-tarihi-hata-new-york-times-duzeltme-yayinladi-2568935/ TAKDİR TÜRK MİLLETİNİNDİR !!!
 • "ONLARIN DOLARI VARSA BİZİM DE HALKIMIZ, HAKKIMIZ, ALLAH'IMIZ VAR" “ONLARIN DOLARI VARSA BİZİM DE HALKIMIZ, HAKKIMIZ, ALLAH'IMIZ VAR" Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Rize'de yaptığı konuşmada, 6 TL'yi gören dolara ilişkin, "Çeşitli kampanyalar sürdürülüyor. Bu kampanyalara kulak asmayın. Onların dolarları varsa bizim de halkımız, hakkımız, Allah'ımız var" ifadelerini kullandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Doğu Karadeniz illerine teşekkür ziyaretleri kapsamında gece saatlerinde Ankara’dan Cumhurbaşkanlığı’na ait özel uçakla geldiği Trabzon’dan helikopterle baba ocağı Rize’nin Güneysu ilçesine geldi.İlçe merkezinden Merkez mahallesindeki evine geçişte kendisini gecenin geç saatlerine rağmen bekleyen hemşehrilerine hitaben kısa bir selamlama konuşması yapan Erdoğan, “Bu saate kadar bizleri beklediniz. Bizlerde malum yoğun bir çalışma içinde yeni dönemin çalışmalarını yapıyoruz. Ülkemizi inşallah yeni döneme tekrar hazırlamanın gayreti içerisindeyiz. Bu vesileyle özellikle bölgemizde gerek Rize gerek Ordu, Giresun, Trabzon buralarda birçok sel afetleri oldu. Bu afetlerde mağduriyetler yaşandı. Bu mağduriyetleri yaşayan tüm ailelere şahsım, milletim adına geçmiş olsun diliyorum. Bu mağduriyetlerin hepsini Allah’ın izniyle tabii ki karşılayacağız” diye konuştu. “ONLARIN DOLARI VARSA BİZİM DE HALKIMIZ, HAKKIMIZ, ALLAH'IMIZ VAR" “Çok çalışacağız, çok koşacağız ve inşallah ülkemizi 81 vilayeti ile imar etmenin gayreti içinde olacağız” diyen Erdoğan “Şunu bilin bugün dünden daha iyi, yarın da bugünden daha iyi olacağız. Hiç endişeniz olmasın. Çeşitli kampanyalar yürütülüyor. Bu kampanyalara kulak asmayın. Onların dolarları varsa, bizim de halkımız var, hakkımız var, Allah'ımız var. Bizler çok çalıştık, çok çalışıyoruz. 16 yıl önce neydik, bugün neyiz, daha iyi olacağız. İnşallah sizlere sabırlar diliyorum, gayret diliyorum ve çok çalışacağız, çok koşacağız. inşallah 2023’e farklı gireceğiz. Benim buna imanım var, inancım var. 24 Haziran’da siz bizi yalnız bırakmadınız. İnşallah Cumartesi günü saat 15.’de Rize’de halka hitap edeceğiz. Hep birlikte geleceğe emin adımlarla yürüyeceğiz. Bizlere dua edin. Ben de sizlere dua ediyorum” ifadelerini kullandı. Kaynak Yeniçağ: Erdoğan: "Onların doları varsa bizim Allah'ımız var
 • Facebook Social Icon
 • Twitter Social Icon
 • Google+ Social Icon
 • whatsup
 • LinkedIn Social Icon
 • Pinterest Social Icon
 • Instagram Social Icon
 • Vkontakte Social Icon

    Copyright turkundunyasi.com 2019© All rights reserved    Website by ML&MD  Digital Markets