KUR'AN KURSUNDA HRİSTİYANLIK PROPAGANDASI !

Ailece camiye gitmeyiz. Bu resme göre ailece Pazar günü kiliseye gider gibidirler.

Caminin avlusu olur-avlu yok. Kasaba kiliselerine böyle yeşillikten girilir.


https://odatv.com/yaz-kuran-kursunda-neler-okutuluyor-neler-22081804.htmlAslında bugün, sadece eğitim uzmanı Mahiye Morgül'ün Diyanet tarafından yaz Kur'an kursları için dağıtılan "Dinimi Öğreniyorum" adlı kitapla ilgili uyarıları üzerinde duracaktım. Fakat o da aynı konuyla ilgili!


Hepsi bu sütuna sığmaz ama bakınız neler oluyor:


* Kitabın adı, "Dİnİmİ ÖĞREnİyORUm" biçiminde karışık ve kuralsız yazılmıştır. Harflerin her biri farklı karakterde olup bu kaotik durum izah edilebilir değildir. Hiçbir yazım kuralına oturmuyor.


* "Dİnİmİ ÖĞREnİyORUm" şeklindeki bir yazıyı çocuk hiçbir dil kuralına oturtamaz ve zihinsel kaos yaşar. Kapakta bu kitapla çocuk hangi dini öğreniyor o da belirtilmemiştir. Kitapta her dinden bir tutam bizim mekânlarımıza sokulurken kendi dinimizin Kâbe gibi kutsal mekânları inanılmaz derecede kuralsız, kötü, kaotik, perspektifsiz ve değiştirilerek resmedilmiş haldedir. Görsellerdeki bu tutarsızlık ve karmaşıklık ile kitabın adındaki karmaşıklık birbirine denk düşmektedir.


Kaynak Yeniçağ: Kur'an kursunda Hristiyanlık propagandası! - Arslan BULUTKAPAKTA VE İÇ SAYFALARDA YER ALAN CAMİLERE DİKKAT!


İlk bakışta cami gibi görünen bir resme daha dikkatle bakınca resimde yer alan pek çok ögenin kiliseye ait olduğu fark ediliyor. Cami-Kilise karışımı böyle bir görsel kapak yapıldığına göre ana mesaj burada demektir. Dinler Buluşması ya da Medeniyetler Buluşması denilen İslam düşmanı emperyalist merkezlerde üretilmiş bir ideolojinin fotoğrafı ile çocuğa verilmek istenen mesajın deşifre edilmesi gerekir; kültürel kaos, inançta kaos, ayağı yere basmayan bir nesil…


Bu resim hem kilise, hem camidir, ne camidir ne kilisedir…


-Ailece camiye gitmeyiz. Bu resme göre ailece Pazar günü kiliseye gider gibidirler.


-Caminin bahçesinde şadırvan olur, resimde şadırvan yok. 


-Caminin avlusu olur,  gölgelik revakları olur. Resimde avlu yok. Kasaba kiliselerine  böyle yeşillikten girilir.


-Camilerde mihrap yeri kapının tam karşısındadır ve Kıbleye bakar. Kapı açıkken mihrap görünür. Burada ise kapı açık olduğu halde mihrap görünmüyor, perde görünüyor.


-Minarenin kapısı mihrapta olduğu gibi Kıble yönünde olması gerekir. Burada ise kapının baktığı yön Kıble yönü değildir. Hoca Efendi yanlış yönde ezan okumaktadır ve ağzı da çok çirkin resmedilmiştir.


-İki çocuk yere otururken onların sırtını döndükleri bir mekân halinde gösterilmesi başka bir yanlıştır. Çocukların gözlerinde ciddiyet yokken sinsi bakışlar egemendir.


https://odatv.com/yaz-kuran-kursunda-neler-okutuluyor-neler-22081804.html


31 görüntüleme0 yorum
  • Facebook Social Icon
  • Twitter Social Icon
  • Google+ Social Icon
  • whatsup
  • LinkedIn Social Icon
  • Pinterest Social Icon
  • Instagram Social Icon
  • Vkontakte Social Icon

    Copyright turkundunyasi.com 2020© All rights reserved    Website by ML&MD  Digital Markets