Aug 12, 2017

HÜKÜMETTE TÜRK VAR MI ?(!)

0 comments

Edited: Aug 12, 2017

 

 

Kabine'de kaç Türk var?

“Gerçek başbakan konumundaki Erdoğan’dan öğreniyoruz ki hükümette şu an 2 Kürt bakan var. Olsun elbette. 2 Arap, 2 Çerkez, 2 Gürcü, 2 Arnavut, 1 Laz bakan da olmalı. Ama şu soruma da bir cevap istiyorum: Bu hükümette Türk bakan var mı, Türk?”

 

Gazeteci Yazar Rıza Zelyurt, Erdoğan’ın yaptığı konuşma üzerinden Kabine’de “Kaç Türk var” diye sordu.

Rıza Zelyurt’un Aydınlık’taki köşesinde yayınladığı “İkinci Kürt Açılımı Geliyor” başlıklı yazısı şöyle:

“AKP Genel Başkanı Tayyip Erdoğan, şöyle buyurdu: “Devlet ve parti yönetimimizde de Kürt kardeşlerim var. Az önce konuşan Bekir Bey (Bozdağ) hükümet sözcüsü, Kürt’tür. Yozgatlı diye değil sanmayın Kürt’tür. Mehmet Şimşek bakanımız Kürt’tür. Eski bakanımız Mehdi Bey Kürt’tür.”

Birileri, “Bayram değil seyran değil, eniştem beni neden öptü?” diye düşünmesin.

Tayyip Bey, 2019’daki başkanlık seçimine hazırlanıyor. Şu anki oylarının yüzde 50’ye ulaşmayacağını biliyor. Ve Kürt kökenli seçmenlerden daha çok oy alabilmek için o tarafa yanaşıyor.

İleriki aylarda yeni tip bir Kürt açılımı daha gündeme gelirse kimse şaşırmasın. Bu işin içinde HDP’liler olmazlar ama Mesut Barzani seve seve rol üstlenir.

Erdoğan, onun Kuzey Irak’ta bağımsız bir Kürt devleti kurmasına göz yumar.

O da 2019 seçimi öncesinde Diyarbakır’a gelir, İbrahim Tatlıses’in türküsü eşliğinde Erdoğan’ın elini havaya kaldırır. “Kürtler, oylarını Erdoğan’a versin!” der.

Kürtler için demokrasi falan değil Kürdistan önemli olduğundan verirler oylarını?

 

HÜKÜMETTE TÜRK VAR MI ?

 

Gerçek başbakan konumundaki Erdoğan’dan öğreniyoruz ki hükümette şu an 2 Kürt bakan var. Olsun elbette. 2 Arap, 2 Çerkez, 2 Gürcü, 2 Arnavut, 1 Laz bakan da olmalı.

Ama şu soruma da bir cevap istiyorum:

-Bu hükümette Türk bakan var mı, Türk?

Ben, yok diye biliyorum.

Eğer AKP hükümetinde Türk bakan var ise “Ben Türk’üm!” diye açıklasın. Onun adını yazmaktan şeref duyacağım.

Peki bir bakan çıkıp da “Ben Türk’üm!” diyebilir mi?

Diyemez; derse derhal üstü çizilir.

 

BOZOKLU KARDEŞLERİM

 

Yozgat, Oğuz Türklerinden Bozok kolunun yaşadığı bölgedir. Yozgatlı Oğuz çocukları, oylarını büyük ölçüde AKP’ye veriyor. Ama o partilin lideri asla “Türk milleti!” demiyor. İkide bir bölücü ideolojilere hizmet eden kavim veya aşiret kimliklerine gönderme yapıyor ama oyunu aldığı büyük Türk milletini yok sayıyor. Hem de üstünde cumhurbaşkanlığı gibi ikinci bir görev daha varken.

Nasılsınız, iyi misiniz benim Bozoklu kardeşlerim?

Yoksa atalarınızın Bozok Türkleri olduğunu unuttunuz mu?

Unutmadığınızı iyi biliyorum ama Yozgat’ın siyasi temsilinin Kürtlük üstünden vurgulanmasını hazmedebiliyor musunuz?

Yozgat’ı sembolize edecek bir Türk yok mu o koskoca topraklarda?

 

ATATÜRK GİRMEYEN STADYUMA BIÇAK GİRER

 

İkide bir haber olarak karşımıza çıkıyor: Stadlara, Atatürk’lü pankartlar sokulmuyor. Ama aynı yerde o sahalara bıçaklar, yanıcı maddeler girebiliyor.

Mustafa Kemal yazılı pankartı engelleyen AKP’lilerin gözünde bu Atatürk silahtan daha tehlikeli...

Çünkü o Atatürk laik ve çağdaş Türkiye’yi temsil ediyor. O pankartlar aklı, bilimi, sivil hukuku, kulluğu atıp birey olmayı ve dünya vatandaşı haline gelmeyi hedefliyor. Bu da AKP’nin işine gelmiyor.

-Atatürk girmesin de isterse silah girsin...

Amaç ne?

Bunu, AKP’nin CNN Türk’teki sesi Ayhan Ogan pek net biçimde açıkladı:

Bu cumhuriyetin yerine yeni bir devlet kuruyoruz.

Yani Atatürk’ün kurduğu devleti yıkıyoruz...

Yapılan budur...

Siz bakmayın AKP’li birilerinin yalancıktan kızmasına... O adamın yaptığı, AKP adına bir kamuoyu yoklamasıdır. -Bakalım toplum nasıl bir tepki verecek?

Bilin ki konuşan Ayhan Ogan değildir; AKP’nin ta kendisidir.

FİKRET ORMAN KENDİNE GEL !

Şu sıralarda Beşiktaş Kulübü’nün başkanı konumundaki Fikret Orman, stada Atatürk’lü pankartların alınmamasını eleştirenlere laf yetiştirmiş: Siyaset yapmak isteyen siyasete girsin.

Efendi; senin bu lafın dibine kadar siyaset... Hem de kokuşmuş siyaset. Eğer sen Mustafa Kemal’i savunanları istemiyorsan, hemen o Atatürkçü kulübün başından ayrıl, siyasete gir. Boyunun ölçüsünü de al.

Mustafa Kemal gençliğinin kollarında yükselen Beşiktaş’ı, kimse, Atatürk karşıtlarının doluştuğu bir partinin destek koluna çeviremez. Birilerine hoş görünmek için Beşiktaş’ın şanlı tarihini lekelemeye hakkın yoktur Fikret Bey”

siyasetcafe.com

Kaynak: Kabine'de kaç Türk var?

Bekir Bozdağ Kürt mü? Aslen nereli?

Yozgat Milletvekili ve AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Bekir Bozdağ ile ilgili olarak Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kürt çıkışı. Erdoğan Diyanet Yaz Kampı konuşmasında Bekir Bozdağ'ın Kürt olduğunu açıkladı.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesinde Diyanet İşleri Başkanlığının yaz kampında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda bizim hükümetimizin içinde, partimin içinde, üst düzey yöneticilerimizin arasında benim Kürt kardeşlerim var. Az önce size hitap eden Bekir Bey Kürttür. Hükümetin aynı zamanda sözcüsüdür. Yani Yozgat milletvekilidir diye, Kürt değil zannetmeyin ha, Kürttür, Kürt" diye konuştu.

 

BEKİR BOZDAĞ KİMDİR? KÜRT MÜ?

 

Bekir Bozdağ 1 Nisan 1965 tarihinde Yozgat'ın Akdağmadeni ilçesinde Kürt kökenli Mehmet Duran ve Nuriye Bozdağ çiftinin çocuğu olarak doğdu. İlkokul, orta öğrenim ve lise eğitimini Yozgat'ta tamamlamasının ardından Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesi ve Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirdi. Yüksek lisansını Uludağ Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Dinler Tarihi Anabilim Dalında tamamladı. Bir süre kamu görevinde bulunduktan sonra serbest avukatlık yapmaya başladı. 18 Nisan 1999 yerel yönetim seçimlerinde Akdağmadeni İlçe Belediye Başkan Adayı oldu. AK Parti'nin kurulmasıyla birlikte Yozgat'ta AK Parti 2002 Türkiye genel seçimleri 2 İl Teşkilatı'nın kurucumarı arasında yer aldı ve kurucu il yönetiminde Siyasi ve Hukuki İşlerden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı görevini yürüttü. 2002 Türkiye genel seçimleri'nde AK Parti Yozgat milletvekili olarak meclise girdi ve AK Parti Teşkilat Başkanlığına bağlı olarak değişik illerde İl Teşkilat Koordinatörlüğü ve 12. Bölge Teşkilat Koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. 61. Hükümette başbakan yardımcılığı görevini üslenmiştir. 13 Eylül 2015 tarihi itibarıyla Adalet ve Kalkınma Partisi'nin Seçim İşlerinden sorumlu Genel Başkan yardımcısıdır. 24 Kasım 2015 tarihinde kurulan 64. Türkiye Hükûmeti'nde yeniden Adalet Bakanlığı görevine atandı.

KONYA HABER ==>http://www.ajanskonya.net/guncel/bekir-bozdag-kurt-mu-aslen-nereli-h17654.html

Ajans Konya

New Posts
 • Ailece camiye gitmeyiz. Bu resme göre ailece Pazar günü kiliseye gider gibidirler. Caminin avlusu olur-avlu yok. Kasaba kiliselerine böyle yeşillikten girilir. https://odatv.com/yaz-kuran-kursunda-neler-okutuluyor-neler-22081804.html Aslında bugün, sadece eğitim uzmanı Mahiye Morgül'ün Diyanet tarafından yaz Kur'an kursları için dağıtılan "Dinimi Öğreniyorum" adlı kitapla ilgili uyarıları üzerinde duracaktım. Fakat o da aynı konuyla ilgili! Hepsi bu sütuna sığmaz ama bakınız neler oluyor: * Kitabın adı, "Dİnİmİ ÖĞREnİyORUm" biçiminde karışık ve kuralsız yazılmıştır. Harflerin her biri farklı karakterde olup bu kaotik durum izah edilebilir değildir. Hiçbir yazım kuralına oturmuyor. * "Dİnİmİ ÖĞREnİyORUm" şeklindeki bir yazıyı çocuk hiçbir dil kuralına oturtamaz ve zihinsel kaos yaşar. Kapakta bu kitapla çocuk hangi dini öğreniyor o da belirtilmemiştir. Kitapta her dinden bir tutam bizim mekânlarımıza sokulurken kendi dinimizin Kâbe gibi kutsal mekânları inanılmaz derecede kuralsız, kötü, kaotik, perspektifsiz ve değiştirilerek resmedilmiş haldedir. Görsellerdeki bu tutarsızlık ve karmaşıklık ile kitabın adındaki karmaşıklık birbirine denk düşmektedir. Kaynak Yeniçağ: Kur'an kursunda Hristiyanlık propagandası! - Arslan BULUT KAPAKTA VE İÇ SAYFALARDA YER ALAN CAMİLERE DİKKAT! İlk bakışta cami gibi görünen bir resme daha dikkatle bakınca resimde yer alan pek çok ögenin kiliseye ait olduğu fark ediliyor. Cami-Kilise karışımı böyle bir görsel kapak yapıldığına göre ana mesaj burada demektir. Dinler Buluşması ya da Medeniyetler Buluşması denilen İslam düşmanı emperyalist merkezlerde üretilmiş bir ideolojinin fotoğrafı ile çocuğa verilmek istenen mesajın deşifre edilmesi gerekir; kültürel kaos, inançta kaos, ayağı yere basmayan bir nesil… Bu resim hem kilise, hem camidir, ne camidir ne kilisedir… -Ailece camiye gitmeyiz. Bu resme göre ailece Pazar günü kiliseye gider gibidirler. -Caminin bahçesinde şadırvan olur, resimde şadırvan yok.  -Caminin avlusu olur,  gölgelik revakları olur. Resimde avlu yok. Kasaba kiliselerine  böyle yeşillikten girilir. -Camilerde mihrap yeri kapının tam karşısındadır ve Kıbleye bakar. Kapı açıkken mihrap görünür. Burada ise kapı açık olduğu halde mihrap görünmüyor, perde görünüyor. -Minarenin kapısı mihrapta olduğu gibi Kıble yönünde olması gerekir. Burada ise kapının baktığı yön Kıble yönü değildir. Hoca Efendi yanlış yönde ezan okumaktadır ve ağzı da çok çirkin resmedilmiştir. -İki çocuk yere otururken onların sırtını döndükleri bir mekân halinde gösterilmesi başka bir yanlıştır. Çocukların gözlerinde ciddiyet yokken sinsi bakışlar egemendir. https://odatv.com/yaz-kuran-kursunda-neler-okutuluyor-neler-22081804.html
 • " RAHİP OLAYI DA ERDOĞAN I KURTARMA PROJESİ İDİ BENCE . BÜTÜN EKONOMİK DURUMU YANİ BATIŞIMIZI RAHİBE DAYADILAR TÜM SUÇLU RAHİP OLDU .YANİ BİZİM EKONOMİYİ RAHİP BATIRDI " Engin şahan
 • DÜNYADAN HABERİ OLMAYANLAR TÜRKİYEYİ YÖNETİYOR !!! NEW YORK TIMES GİBİ ÖNEMLİ BİR GAZETEYE MAKALE YAZACAKSIN VE BÖYLE HATA YAPACAKSIN ?! TAYYİP BİLMİYOR DA DEMEK Kİ DANIŞMANLARININ DA DÜNYADAN HEBERİ YOK ! VE BUNLAR 16 YILDIR BU ÜLKEYİ YÖNETİYOR !!! Erdoğan’ın makalesindeki tarihi hata… New York Times düzeltme yayınladı New York Times'a bir makale yazarak ABD-Türkiye ilişkisini ve son günlerde yaşananları ABD halkına ileten Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın makalesinde bir hata olduğu ortaya çıktı. New York Times yazı işlerinin makale yayınlandıktan sonra düzeltme yaparak okuyucularına duyurduğu hata, Küba füzeleri kriziyle ilgili... Makalenin yayınlanan ilk halinde ve Türk medyasında yayınlanan Türkçe tercümesinde ABD'nin füze krizinin tepe noktaya vardığı dönemde, gerilimi “Türkiye'ye Jüpiter füzesi yerleştirerek” dağıttığı bilgisi yer aldı. Oysa Küba füzeleri krisinde tam tersi yaşanmıştı. ABD, Jüpiter füzelerini Türk topraklarına Küba Füzeleri krizi çıkmadan önce yerleştirmişti. Küba füzeleri krizinin çıkmasının ardından ise, ABD'deki Başkan Kennedy yönetimi, SSCB ile varılan uzlaşma çerçevesinde, Sovyetlerin Küba'daki füzeleri çekmeleri karşılığında, ABD de Türkiye'deki Jüpiter füzelerini geri çekmişti. https://www.sozcu.com.tr/2018/dunya/erdoganin-makalesindeki-tarihi-hata-new-york-times-duzeltme-yayinladi-2568935/ TAKDİR TÜRK MİLLETİNİNDİR !!!
 • Facebook Social Icon
 • Twitter Social Icon
 • Google+ Social Icon
 • whatsup
 • LinkedIn Social Icon
 • Pinterest Social Icon
 • Instagram Social Icon
 • Vkontakte Social Icon

    Copyright turkundunyasi.com 2019© All rights reserved    Website by ML&MD  Digital Markets